Έκαναν σεφτέ Ουκρανία και Σκωτία! (vids)

Κέρδισαν Ιρλανδία και Αρμενία αντίστοιχα στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του Nations League

Σεφτέ έκαναν Ουκρανία και Σκωτία, στη 2η αγωνιστική του Nations League και βρίσκονται στην κορυφή του 1ου ομίλου του League Β με 3 βαθμούς.

Η Σκωτία «καθάρισε» το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, επικρατώντας 2-0 της Αρμενίας. Ο Ράλστον στο 28ο λεπτό άνοιξε το σκορ, με τον Μακένα στο 40’ να διπλασιάζει τα τέρματα, κάνοντας το 2-0. Ο ίδιος παίκτης μάλιστα στο 45+2’ βρήκε ξανά δίχτυα, αλλά βρισκόταν σε θέση οφσάιντ και το τέρμα του δεν μέτρησε μετά την εξέταση του VAR.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε χωρίς κάποιο τέρμα, η Σκωτία κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμά της, ενώ οι Αρμένιοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν και γνώρισαν την ήττα.

Στο άλλο παιχνίδι, ένα γκολ έφτανε στην Ουκρανία η οποία επικράτησε 1-0 της Ιρλανδίας, έχοντας μάλιστα και ακυρωθέν γκολ στο πρώτο μέρος.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά ισορροπημένο, με την Ουκρανία ωστόσο να έχει τη μεγαλύτερη φάση στο 38ο λεπτό, όταν ο Κατσαράμπα άνοιξε το σκορ, αλλά ακυρώθηκε για οφσάιντ. Κάπως έτσι οι δυο ομάδες άρχισαν το δεύτερο μέρος, ακριβώς όπως ξεκίνησε το ματς (0-0).

Ο Τσιγκάνκοφ τελικά βρήκε το γκολ στο 48ο λεπτό, κάνοντας το 1-0 για την Ουκρανία με ωραία εκτέλεση φάουλ. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεζαν και προσπαθούσαν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης, έχοντας μάλιστα και δοκάρι στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού. Ωστόσο μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι, με το 1-0 υπέρ των Ουκρανών να παραμένει μέχρι τη λήξη του αγώνα.