Χόρεψε… σάμπα και προκρίθηκε η Γιουνάιτεντ! (vid)

Υπόθεση… Βραζιλιάνων ήταν η επικράτηση των «κόκκινων διαβόλων»

Να περάσει ο επόμενος! Αν και ζορίστηκε στο πρώτο ημίχρονο -όπως και η Τότεναμ νωρίτερα- η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εμφανίστηκε… αγριεμένη στο δεύτερο 45λεπτο κόντρα στη Ρέντινγκ και με συνοπτικές διαδικασίες πέτυχε τρία γκολ, επικράτησε 3-1 και προκρίθηκε στους «16» του Κυπέλλου Αγγλίας!

Υπόθεση… Βραζιλιάνων ήταν η άνετη, τελικά, επικράτηση των «κόκκινων διαβόλων», με τον Κασεμίρο να «γράφει» δύο γκολ μέσα σε ένα τρίλεπτο και τον Φρεντ να βάζει το κερασάκι στην τούρτα!

Στο 6ο λεπτό ο Άντονι πέρασε πάσα κάτω από τα πόδια αμυντικού της Ρέντινγκ, ο Μπισάκα γύρισε τη μπάλα στον Βέγκχορστ που έπιασε το τακουνάκι αλλά η μπάλα κόντραρε. Στο 15’ ο Λάμλι είπε όχι σε σουτ του Ράσφορντ και στην επαναφορά ο Έρικσεν πλάσαρε στα σώματα ενώ στο 35’ ο Ράσφορντ σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε. Στο 45+1’ ο Ράχμαν έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μαλάσια έκανε αχρείαστο κοντρόλ στην περιοχή, ο Έντρικ έκλεψε, σούταρε και αστόχησε.

Τελικά στο 55ο λεπτό ο Άντονι έβγαλε μαγική μπαλιά στον Κασεμίρο που έφυγε μόνος με τον Λάμλι και πλάσαρε για το 1-0. Και στο 58ο λεπτό ο Κασεμίρο έπιασε το μακρινό σουτ, η μπάλα βρήκε σε αμυντικό της Ρέντινγκ και κατέληξε στα δίχτυα του Λέμλι για το 2-0. Στο 65’ αποβλήθηκε ο Κάρολ και στο 67ο λεπτό μετά από ασίστ του Μπρούνο, ο Φρεντ έκανε το 3-0 με τακουνάκι ενώ στο72’ μετά από κόρνερ ο Εμπενγκέ μείωσε με κεφαλιά σε  3-1.