Έκλεισε το… σπίτι της Σίτι στο 98’ η φοβερή Μπρέντφορντ!

Την τέταρτη απώλειά της σε 14 παιχνίδια είχε η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα

«Μέλισσες»… τσίμπησαν την Μάντσεστερ Σίτι! Με τον φοβερό Τόνεϊ να σκοράρει δις, με το δεύτερο τέρμα να έρχεται στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Μπρέντφορντ έφυγε με τεράστια «διπλό» από το Έτιχαντ και τέζαρε την ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα (1-2), η οποία έχει ήδη τέσσερις απώλειες (2 ισοπαλίες, 2 ήττες) σε 14 παιχνίδια στην Premier League.

Η Μπρέντφορντ πάγωσε τους γηπεδούχους μόλις στο 16ο λεπτό, με τον Τόνεϊ ο οποίος είναι η αποκάλυψη της σεζόν να νικά τον Έντερσον για το 1-0. Το γκολ αυτό έδωσε τρελό ρυθμό στο ματς, με τη Σίτι να ανεβαίνει πολύ ψηλά στο γήπεδο και οι φιλοξενούμενοι να βρίσκουν χώρους που δεν κατάφεραν να τους εκμεταλλευτούν. Στο 27’ η Σίτι φώναξε για πέναλτι αλλά διαιτητής και VAR έδειξαν να συνεχιστεί το ματς, όπως και δύο λεπτά αργότερα. Ούτε τότε, όμως, η διαιτητική ομάδα… συγκινήθηκε! Εν τέλει, η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Φόντεν, με το ματς να ξεκινά εκ νέου από την αρχή.

Ίδια εικόνα και στο δεύτερο μέρος, με τον Τόνεϊ στο 67’ να βλέπει τον Έντερσον να τον σταματά, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Ρόδρι έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ανατροπή. Κανσέλο (77’) και Ντε Μπρόινε (83’) απείλησαν, επίσης, με τη Σίτι να βγαίνει όλη μπροστά στο έξτρα… δεκάλεπτο των καθυστερήσεων. Κάτι που πλήρωσε στο 90’+7’ με τον Τόνεϊ να σκοράρει εξ επαφής μετά το γύρισμα του Ντασίλβα για να διαμορφώσει το τελικό σκορ… ξενερώνοντας τους «σίτιζενς».

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: Τελευταία Ενημέρωση