Διπλό Ευρώπης για τη Λίβερπουλ

Πέρασε με 2-1 από την έδρα της Γουέστ Χαμ και κάνει αγώνα δρόμου για την ευρωπαϊκή έξοδο

Η Λίβερπουλ κέρδισε με 2-1 μέσα στην έδρα της Γουέστ Χαμ και κάνει αγώνα δρόμου για την έξοδο στην Ευρώπη.

Στο 11ο λεπτό ο Πακετά άλλαξε με τον Αντόνιο και με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 1-0 ενώ στο 18’ ο Χάκπο με μακρινό συρτό σουτ έκανε το 1-1.

Στο 26ο λεπτό ο Σαλάχ γύρισε για τον Ζότα που πλάσαρε άστοχα από το πέναλτι ενώ στο 34΄η κεφαλιά του Φαν Ντάικ πέρασε μόλις έξω και στο 38’ ο Ζότα σπατάλησε νέα τεράστια ευκαιρία με κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή. Στο 40ο λεπτό το πλασέ του Αντόνιο πέρασε μόλις έξω και στο 55’ ακυρώθηκε πανέμορφο γκολ του Μπόουεν.

Στο 59’ ο Αγκέρ πρόλαβε τον Σαλάχ, ενώ στο 67’ μετά από κόρνερ ο Ματίπ με κεφαλιά-κανονιά έγραψε το 1-2.

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Φαμπιάνσκι, Τσουφάλ, Αγκέρ, Ζουμά, Κρέσγουελ, Σούτσεκ, Ράις, Πακετά, Μπενραχμά (70’ Κορνέ), Μπόουεν, Αντόνιο 70’ Ινγκς)

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Άλισον, Άρνολντ, Φαν Ντάικ, Ματίπ, Ρόμπερτσον, Χέντερσον (60’ Τιάγκο), Φαμπίνιο, Τζόουνς (83’ Μίλνερ), Σαλάχ, Χάκπο (78’ Νούνιες), Ζότα (60’ Λουίς Ντίαζ)