Βαθιά ανάσα για τη Γουέστ Χαμ (vid)

Η Γουέστ Χαμ κέρδισε με 1-0 στην έδρα της Σαουθάμπτον, την άφησε τέσσερις βαθμούς πίσω και πήρε βαθιά ανάσα.

Στο 8ο λεπτό το σουτ του Φορνάλς σταμάτησε πάνω στον Σέντρικ, ενώ στο 13’ ο Λονγκ πήρε την κεφαλιά αλλά ο Μάρτιν μπλόκαρε. Και στο 37’ ο Φρέντερικς σέντραρε από δεξιά, ο Φορνάλς κατέβασε με το κεφάλι στον Αλέρ που έγραψε το 0-1 με όμορφο γυριστό από το πέναλτι.

Τα «σφυριά» πίεσαν στην επανάληψη και στο 52’, ο Αντόνιο σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε και στο 64’ το σουτ του Ντζενεπό πέρασε λίγο έξω. Έξι λεπτά μετά, το σουτ του Ινγκς σταμάτησε στο πλαϊνό δίχτυ ενώ στο 72’ ο φορ της Σαουθάμπτον είχε και δοκάρι. Στο 77’ ο ΜακΚάρθι έσωσε δύσκολα μετά από κεφαλιά του Αλέρ.

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ: ΜακΚάρθι, Σέντρικ (87’ Άνταμς), Στίβενς, Μπεντνάρεκ, Μπέρτραντ, Ντζενεπό, Χέιμπιεργκ, Γουόρντ Πρόουζ, Ρέντμοντ (46’ Ρομέου), Ινγκς, Λονγκ (84’ Άρμστρονγκ)

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Μάρτιν, Φρέντερικς, Ογκμπόνα, Μπαλμπουενά, Κρέσγουελ, Ράις, Νόουμπλ (88’ Ντιόπ), Αντόνιο, Φορνάλς, Σνόντγκρας (72’ Γιαρμολένκο), Αλέρ (80’ Σάντσες)

Aπό: aek365.gr

Πρέμιερ Λιγκ: Τελευταία Ενημέρωση