Πήρε την άνοδο στα πέναλτι και ακολούθησε τη Ρέξαμ η Νοτς Κάουντι!

Ήταν δίκαιο και έγινε πράξη...

Ήταν η μοναδική ομάδα που... κατόρθωσε να συγκεντρώσει 107 βαθμούς στην Αγγλία αλλά να μην βγει πρώτη.

Εντέλει, η Νοτς Κάουντι θα ακολουθήσει τους Ουαλούς στη League Two καθώς μετά από έναν συγκλονιστικό τελικό ενάντια στην Τσέστεφιλντ, επιβλήθηκε 4-3 στα πέναλτι – 1-1 η κανονική διάρκεια, 2-2 η παράταση!

Το ματς ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τους τυπικά γηπεδούχους, καθώς ο Ντάλας άνοιξε το σκορ μόλις στο 6’. Το γκολ αυτό κράτησε την Τσέστερφιλντ μπροστά στο σκορ για... 82 λεπτά αγώνα, μέχρι ο Μπόστοκ να λυτρώσει τη Νοτς, ισοφαρίζοντας στο 88’ και οδηγώντας τον τελικό στην παράταση!

Εκεί, το ξεκίνημα ήταν παρόμοιο με την κανονική διάρκεια της αναμέτρησης, καθώς ο Ντόμπρα έβαλε ξανά στη θέση του οδηγού την ομάδα του Πολ Κουκ. Ωστόσο, οι «καρακάξες» βρήκαν εκ νέου τον δρόμο προς την ισοφάριση, με τον Ρούμπεν Ροντρίγκες να κάνει το 2-2 στο 108’.

Η άνοδος θα κρινόταν τελικά στα πέναλτι, όπου οι τυπικά φιλοξενούμενοι εμφανίστηκαν πιο ψύχραιμοι. Δύο επεμβάσεις του Μερ πλήγωσαν την Τσέστερφιλντ, με τη Νοτς Κάουντι να έχει μία μόνο αστοχία και να φτάνει στη νίκη με 4-3 – επιστρέφοντας έτσι στην 4η κατηγορία μετά από τέσσερα χρόνια.

Πηγή: sportfm.gr

Αγγλία: Τελευταία Ενημέρωση