League 1: «Ανοικτοί λογαριασμοί» για Μπόλτον και Μπάρνσλεϊ

Έμειναν στο 1-1 για τα ημιτελικά των playoffs ανόδου

Μπόλτον και Μπάρνσλεϊ άφησαν ανοικτούς λογαριασμούς ενόψει της ρεβάνς των ημιτελικών για τα playoffs ανόδου της League 1, μένοντας στο 1-1 στο «University of Bolton Stadium».

Οι φιλοξενούμενοι, που τερμάτισαν στην 4η θέση της κανονικής διάρκειας, ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, εξαργυρώνοντας αυτήν τους την υπεροχή στο 63ο λεπτό με τέρμα του Κάντεν.

Η «απάντηση» της Μπόλτον ήρθε τέσσερα λεπτά αργότερα, με την κοντινή προβολή του Σαρλς να διαρφώνει το τελικό σκορ.

Ο επαναληπτικός στην έδρα της Μπάρνσλεϊ θα διεξαχθεί την ερχόμενη Παρασκευή (19/5), με τον νικητή του ζευγαριού να αντιμετωπίζει εκείνον από το Σέφιλντ Γουέντσντεϊ-Πίτερμπορο, με τη δεύτερη να βρίσκεται μια... ανάσα από την πρόκριση, μετά και το επιβλητικό υπέρ της 4-0 στο πρώτο ματς.

Πηγή: sport-fm.gr

Αγγλία: Τελευταία Ενημέρωση