Έβαλε... τέλος στο πρωτάθλημα με τριάραη Παρί!

Το ντέρμπι κορυφής μετατράπηκε σε παράσταση για έναν ρόλο

Οι όποιες ελπίδες είχε η Λανς για να κοντράρει την Παρί Σεν Ζερμέν για τον τίτλο της Ligue 1 εξανεμίστηκαν μετά την ήττα με 3-1 στο Παρίσι.

Η αποβολή του Σαμέντ με απευθείας κόκκινη κάρτα για σκληρό φάουλ στο 19ο λεπτό έγειρε την πλάστιγα ολοκληρωτικά προς την πλευρά των Παριζιάνων, που πρόλαβαν να σκοράρουν τρεις φορές μέχρι την ανάπαυλα και να καθαρίσουν το ματς.

Ο Εμπαπέ άνοιξε το σκορ στο 31’, με τον Βιτίνια να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του έξι λεπτά αργότερα και τον Μέσι να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 40’.

Το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Φρανκόφσκι με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, που έστειλε στο +9 την Παρί, επτά αγωνιστικές πριν το τέλος.

ΛΙΓΚ 1: Τελευταία Ενημέρωση