Φλερτάρει με τη 2η θέση η Νάπολι

Μετά την ισοπαλία της Ρόμα το μεσημέρι η Νάπολι είχε έναν μεγάλο λόγο για να πάρει τη νίκη απέναντι στην Ουντινέζε. Για να πλησιάσει τους «ρωμαίους» στη δεύτερη θέση στους δύο βαθμούς.

Και το έκανε... Μπορεί να δυσκολεύτηκε καθώς στο πρώτο 45λεπτό δεν μπόρεσε να κάμψει την αντίσταση της Ουντινέζε και να νικήσει τον Ορέστη Καρνέζη, αλλά το έκανε στη συνέχεια. Και μάλιστα, μετατρέποντας σε περίπατο το ματς παίρνοντας τους τρεις βαθμούς με νίκη 3-0.

Στο 47ο λεπτό ο Μέρτενς άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, και κάπου εκεί τα πράγματα έγιναν εύκολα για τους «παρτενοπέι». Ο Άλαν στο 63ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα της Νάπολι και τέλος ο Καγεχόν στο 72ο λεπτό έκανε το τελικό 3-0.

Η Νάπολι έτσι έφτασε στους 70 βαθμούς, την στιγμή που η Ρόμα έχει 72 και βρίσκεται στη 2η θέση, η οποία δίνει απευθείας εισιτήριο για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

Σέριε Α: Τελευταία Ενημέρωση