Τέλος στο ρεκόρ!

Βρέθηκε ομάδα να σταματήσει το απίστευτο ρεκόρ του Λουίς Σουάρες και δεν είναι άλλη από την Ντερποτίβο Λα Κορούνια, η οποία υποχρέωσε, στις 12 Μαρτίου, την Μπαρτσελόνα σε ήττα με 2-1.

Τι κι αν σκόραρε ο Λουίς Σουάρες; Η Μπαρτσελόνα έχασε 2-1 από την Ντερποτίβο Λα Κορούνια κι έτσι έβαλε ένα τέλος στο σερί του Ουρουγουανού.

Οι Καταλανοί ήταν αήττητοι σε 72(!) αγώνες που ο πρώην ποδοσφαιριστής της Λίβερπουλ είχε σκοράρει. Η ομάδα της Γαλικίας, όμως, έμελλε να δώσει ένα τέλος σε αυτό το απίστευτο σερί.

Οι «μπλαουγκράνα» βρέθηκαν να χάνουν 1-0 στο ημίχρονο, χάρη σε γκολ του Χοσέλου, αλλά ο Σουάρες έφερε σε ισορροπία τον αγώνα με γκολ στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου. Η κεφαλιά του Μπεργκαντίνιος στο 74’, όμως, σταμάτησε το σερί του στράικερ της Μπαρτσελόνα, υποχρεώνοντάς τη σε ήττα.

Στους 72 αγώνες που σκόραρε ο 30χρονος φορ, η ομάδα του πανηγύρισε 67 νίκες και είχε πέντε ισοπαλίες.

Πηγή:sport-fm.gr

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Τελευταία Ενημέρωση