Σάμροκ Ρόβερς: «Σκόνταψε» πριν το ματς με Απόλλων

Ξινό βγήκε το ροτέισον που προσπάθησε να κάνει ο Μπράντλεϊ

Ισόπαλο 1-1 έληξε το σημερινό εκτός έδρας παιχνίδι της Σάμροκ Ρόβερς απέναντι στην Κορκ Σίτι για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ιρλανδίας.

Η αντίπαλος του Απόλλωνα στον Β΄ προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ, στο τελευταίο της τεστ πριν τον επαναληπτικό αγώνα μεταξύ των δυο την ερχόμενη Πέμπτη στην Κύπρο, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, με αποτέλεσμα να χάσει την ευκαιρία να μειώσει ξανά στους 5 βαθμούς την διαφορά από την 1η θέση και την Ντάλνταχ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 34΄, με την Σάμροκ να ισοφαρίζει στο 58ο λεπτό με τον Μακένεφ.

Με τέσσερα νέα πρόσωπα στη σύνθεσή της κατέβασε την ομάδα του ο Μπράντλεϊ, σε σχέση με το νικηφόρο (2-1) αγώνα κόντρα στον Απόλλωνα. Ονίλ, Γουάρτς, Γκρίνι και Γκράχαμ,  πήραν τις θέσεις των Καρ, Μακένεφ, Φιν, Κάβαναχ, ωστόσο φαίνεται πως το ροτέισον δεν του βγήκε. Με την έναρξη του Β΄ ημιχρόνου μπήκαν στο παιχνίδι οι Καρ και Μακένεφ, ενώ στο 58΄ ήρθε η σειρά του Φιν να περάσει ως αλλαγή.