Χριστοδούλου: «Πιστεύω πολύ στον Ντουρμισάι, το είχα πει»

Τι ανέφερε ο Κύπριος τεχνικός

Δηλώσεις παραχώρησε ο Χριστόδουλος Χριστοδούλου μετά το τέλος του ματς με τον Εθνικό.

Αναλυτικά:

«Βάλαμε δύο γκολ, μπορούσαμε να τελειώσουμε το ματς πιο νωρίς, από το α’ ημίχρονο. Ήμασταν πάρα πολύ επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις. Σε κάποιες φάσεις κάναμε τα απλά δύσκολα. Μπορούσαμε με μια απλή πάσα να τελειώσουμε το ματς και δεχθήκαμε το γκολ στις καθυστερήσεις του α’ μέρους. Περιμέναμε ότι θα μας πιέσουν στο ημίχρονο. Πήραμε σημαντική νίκη μέσα από μια δύσκολη έδρα. Είμαι περήφανος για τους ποδοσφαιριστές μου, έτρεξαν για 100 λεπτά, ήταν πολύ καλοί. Πιστεύω πολύ στον Ντουρμισάι, το είχα πει. Βέβαια, για να σκοράρει και τρία γκολ όλη η ομάδα έκανε καλή δουλειά.

Θεωρώ ότι με την Ανόρθωση τακτικά ήμασταν πολύ καλοί. Μπορεί να χάσαμε 3-0 αλλά δεν έχω παράπονο από τα παιδιά. Σήμερα δεν κάναμε το τέλειο ματς γιατί δεχθήκαμε δύο γκολ. Το τέλειο παιχνίδι είναι να νικάς και να μην δέχεσαι γκολ. Δεν λέω ότι δεν ήταν καλύτερη η Ανόρθωση, απλά λέω ότι κάναμε καλύτερο ματς τακτικά».

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Τελευταία Ενημέρωση