Καθάρισε τη Φροζινόνε και εδραιώνεται στην τριάδα η Μίλαν

Η Μίλαν επικράτησε με 3-1 της Φροζινόνε

«Έριξε» τριάρα η Μίλαν και μείωσε την απόσταση από την κορυφή!

Οι «ροσονέρι» επικράτησαν με 3-1 της Φροζινόνε, παρέμειναν στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα και πλέον βρίσκονται στο -4 από την πρώτη Γιουβέντους, περιμένοντας και το αποτέλεσμα του αυριανού Νάπολι-Ίντερ. Από την άλλη, η ομάδα του Εουσέμπιο Ντι Φραντσέσκο παρέμεινε στην 11η θέση με 18 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του ματς και απειλούσαν την εστία της Φροζινόνε, η οποία όμως είχε κλειστεί καλά και δεν άφηνε χώρους. Τελικά, ο Γιόβιτς στο 43ο λεπτό άνοιξε το σκορ, στέλνοντας την ομάδα του στα αποδυτήρια με προβάδισμα.

Με τον ίδιο ρυθμό μπήκε η Μίλαν και στο δεύτερο ημίχρονο και ο Πούλισικ στο 50’ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Στέφανο Πιόλι. Ο Τομόρι στο 74’ έγραψε το 3-0, ενώ ο Μπρεσιανίνι στο 82ο λεπτό απλά μείωσε σε 3-1.

Τα λεπτά κυλούσαν και δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τελευταίο σφύριγμα, με τη Μίλαν να επικρατεί της Φροζινόνε (3-1) για την 14η αγωνιστική της Serie A, νίκη η οποία τη βοηθάει να πλησιάσει ακόμα περισσότερο την κορυφή.

ΜΙΛΑΝ: Τελευταία Ενημέρωση