Μοιρασιά για Μίλαν και Αταλάντα με κερδισμένη την Μπολόνια!

Μίλαν και Αταλάντα κόλλησαν στο 1-1

Μίλαν και Αταλάντα ήρθαν ισόπαλες 1-1 και η μεταξύ τους διαφορά παρέμεινε στους 7 βαθμούς και με την Dea να έχει ένα ματς λιγότερο. Μέσα σε όλα αυτά και η Μπολόνια που έχει χωθεί ανάμεσά τους και διεκδικεί στα ίσα μια θέση για το επόμενο Champions League.

Στο 3ο μόλις λεπτό ο Λεάο έκανε απίθανη ενέργεια από αριστερά, πέρασε μέσα από δύο αντιπάλους και πλάσαρε με το δεξί για το 1-0. Στο 12ο λεπτό ο Μενιάν είπε όχι σε σουτ του Χολμ και στην επαναφορά ο Ντε Κετελάρ αστόχησε με προβολή ενώ στο 41’ η Dea κέρδισε πέναλτι και ο Κοουπμάινερς ισοφάρισε σε 1-1 από τα 11 μέτρα.

Στο 61ο λεπτό ο Καρνεζέκι έσωσε μετά από σουτ του Καλάμπρια και στο 69’ ο Λεάο έδωσε στον Πούλισικ που πλάσαρε αλλά είδε την μπάλα να περνά έξω. Στο 80’΄ο Ερναντές πέρασε στον Λεάο που πλάσαρε πάνω στον Καρνεζέκι και στν συνέχεια ο Τζαπακόστα πρόλαβε σωτήρια τον Ζιρού.

ΜΙΛΑΝ: Μενιάν, Φλορέντσι (57’ Καλάμπρια), Τιό, Γκάμπια, Ερναντές, Μπενασέρ (79’ Μούσα), Αντλί, Πούλισικ (89' Οκαφόρ), Λόφτους Τσικ, Λεάο, Ζιρού,

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Καρνεζέκι, Ντζιμσίτι, Κολάσινατς, Σκαλβίνι (89' Τολόι), Χολμ (46’ Τζαπακόστα), Ρουτζέρι (79’ Χέιν), Ντε Ρόουν, Έντερσον, Κοουπμάινερς, Ντε Κετελάρ (46’ Λούκμαν), Μίραντσουκ (61’ Σκαμάκα).

Πηγή: aek365.org

ΜΙΛΑΝ: Τελευταία Ενημέρωση