Η Μόντσα έθεσε οριστικά εκτός τίτλου τη Μίλαν

Η Μόντσα κέρδισε τη Μίλαν με 4-2 και ουσιαστικά την έθεσε εκτός διεκδίκησης του Σκουντέτο

Εκτός τίτλου οριστικά η Μίλαν, η οποία γνώρισε την ήττα με 4-2 στην έδρα της Μόντσα κι έμεινε στο -11 από την Ίντερ και με ένα ματς παραπάνω.

Στο 5ο λεπτό το σουτ του Ερναντές πέρασε ελάχιστα έξω ενώ στο 31’ η κεφαλιά του Ντζούριτς έξυσε το δοκάρι του Μενιάν. Και τελικά στο 44’ η Μότσα κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Μότα από τον Τιό και ο Πεσίνα έγραψε το 1-0 από τα 11 μέτρα.

Στο 45+4’ ο Λόφτους Τσικ βρήκε τον Γιόβιτς που έκανε το σουτ αλλά ο Μαρί έσωσε με προβολή και στο 45+6’ η Μόντσα έφυγε στην κόντρα και ο Μότα με όμορφο πλασέ από το πέναλτι έκανε το 2-0.

Στο 45+9’ ο Σορεντίνο είπε όχι σε εκτέλεση φάουλ του Φλορέντσι και στο 52’ ο Γιόβιτς αποβλήθηκε με απ’ ευθείας κόκκινη. Στο 63’ το πλασέ του Κολπάνι εξ επαφής έφυγε εκτός και στο επόμενο λεπτό μετά από σέντρα από δεξιά ο Πούλισικ πήρε την κεφαλιά και ο Ζιρού με προβολή εξ επαφής μείωσε σε 2-1.

Στο 75’ ο Μενιάν είπε όχι σε σουτ του Μπιριντέλι και στο 88’ ο Πούλισικ με απίθανο σουτ από δεξιά ισοφάρισε σε 2-2. Ωστόσο στο 90ο λεπτό ο Μποντό με φοβερό σουτ λίγο έξω από την περιοχή έγραψε το 3-2 και στο 90+5’ η Μόντσα έφυγε στην κόντρα και ο Κολόμπο με σουτ από δεξιά διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

ΜΟΝΤΣΑ: Ντι Γκρεγκόριο (43’ Σορεντίνο), Ίτσο, Πάμπλο Μαρί, Μπιριντέλι, Α.Καρμπόνι Γκαλιαρντίνι, Κολπάνι (81’ Περέιρα), Πεσίνα, Β.Καρμπόνι (66’ Μποντό), Ντζούριτς (66’ Κολόμπο), Μότα (81’ Μαλντίνι).

ΜΙΛΑΝ: Μενιάν, Φλορέντσι (83’ Μούσα), Ερναντές, Γκάμοια, Τιό, Λόφτους Τσικ, Αντλί (46’ Ράιντερς), Μπενασέρ (54’ Ζιρού), Γιόβιτς, Τσουκβουέζε (46’ Πούλισικ), Οκαφόρ (46’ Λεάο).

Πηγή: aek365.org

ΜΙΛΑΝ: Τελευταία Ενημέρωση