Σκόρπισε με πεντάρα την Άστον Βίλα και έδειξε έτοιμη για... όλα η Νιούκαστλ!

Η Νίουκαστλ διέλυσε με σκορ 5-1 την Άστον Βίλα κάνοντας εκπληκτική εμφάνιση και στέλνοντας πως πάσα κατεύθυνση το μήνυμα πως έχει στόχο φέτος να πρωταγωνιστήσει!

Ποιος είδε τη Νιούκαστλ και δεν τη φοβήθηκε!

Οι «καρακάξες» του Έντι Χάου έδειξαν έτοιμες για το βήμα παραπάνω φέτος, καθώς στην πρώτη αγωνιστική της Premier League σκόρπισαν την Άστον Βίλα με σκορ 5-1, κάνοντας μία απίθανη εμφάνιση που μόνο ενθουσιασμό δημιουργεί στους οπαδούς τους!

Η Νιούκαστλ έβαλε 4 γκολ και θα μπορούσε να είχε πετύχει άλλα τόσα, με την ομάδα του Ουνάι Έμερι να μην μπορεί καθόλου να ακολουθήσει τον ρυθμό παιχνιδιού της και να προβληματίζει έντονα. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 6' ο «πρωτάρης» Σάντρο Τονάλι, στο επίσημο ντεμπούτο του με τα ασπρόμαυρα. Λίγα λεπτά αργότερα ισοφάρισε σε 1-1 ο Μουσά Ντιαμπί, που επίσης έπαιξε στο πρώτο του επίσημο ματς με τους «χωριάτες», όμως από εκεί και πέρα άρχισε η... κατηφόρα.

Η Νιούκαστλ άρχισε να βρίσκει τη μία ευκαιρία μετά την άλλη, με τον Αλεξάντερ Ίσακ να κάνει το 2-1 στο 16'. Το «μονότερμα» συνεχίστηκε, με τον Σουηδό φορ να γράφει με νέο γκολ το 3-1 στο 58'. Ο Κάλουμ Γουίλσον μπήκε στο 69' και σκόραρε στο 77' για το 4-1, ενώ ο Χάρβεϊ Μπαρνς βρήκε κι αυτός δίχτυα στο ντεμπούτο του, γράφοντας το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις!