Η Νιούκαστλ είχε μόλις... 2% πιθανότητες νίκης στο 64' κόντρα στη Γουέστ Χαμ

Κι όμως στο τέλος πήρε το τρίποντο

Σε ένα από τα κορυφαία ματς της φετινής Premier League, η Νιούκαστλ πανηγύρισε τεράστια εντός έδρας νίκη με ανατροπή στην... ανατροπή επί της Γουέστ Χαμ (4-3) για την 30ή αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος.

Παρά το γεγονός πως είχαν προηγηθεί στο 6' με τον Ίσακ, οι «καρακάξες» βρέθηκαν με την πλάτη στον... τοίχο στο 48ο λεπτό, όταν οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ με 3-1!

Παρ' όλα αυτά, το σύνολο του Έντι Χάου, όχι μόνο δεν λύγισε, αλλά έφτασε σε μια σπουδαία ανατροπή!

Ενδεικτικό της δυσκολίας, αλλά και της σπανιότητας αυτής της ανατροπής, είναι το γεγονός πως στο 64ο λεπτό του αγώνα, η «Oracle Cloud», που δίνει στατιστικά στοιχεία στην Premier, έδινε μόλις... 2% πιθανότητες για τη νίκη των «ανθρακωρύχων »!

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Τελευταία Ενημέρωση