Ματσάρα με οκτώ γκολ αλλά χωρίς νικητή στο Νιούκαστλ!

Σε ένα ματς με αλλεπάλληλες ανατροπές

Μπορεί να έχουμε ακόμα αρχές Φεβρουαρίου, ωστόσο έχουμε ήδη φαβορί για το ματς της χρονιάς στην Premier League!

Βλέπετε, Νιούκαστλ και Λούτον έμειναν στο... 4-4 σε ένα συναρπαστικό ματς που είχε τα πάντα εκτός από νικητή.

Ο Λόνγκσταφ έβαλε μπροστά στο σκορ τις «καρακάξες» μόλις στο 7ο λεπτό, με τον Όσο να ισοφαρίζει στο 21’ αλλά τους γηπεδούχους να ανακτούν άμεσα το προβάδισμα με νέο γκολ του Λόνγκσταφ δύο λεπτά αργότερα.

Οι νεοφώτιστοι όμως δεν πτοήθηκαν και, αφού ισοφάρισαν με τον Μπάρκλεϊ (40’), έφτασαν στην ανατροπή με πέναλτι του Μόρις (59’) και στο 4-2 με τον Αντεμπάγιο (62’)!

Πέρασαν πέντε λεπτά προτού ο Τρίπιερ μειώσει για την ομάδα του Έντι Χάου, με τον Μπαρνς να φέρνει το ματς στα ίσα στο 73ο λεπτό!

Το 4-4 ήταν το τελικό σκορ, με τη Νιούκαστλ να παραμένει 8η και τη Λούτον να βγαίνει από την επικίνδυνη ζώνη.

Παρέα στις «καρακάξες» κάνει η Μπράιτον, που δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα και νίκησε 4-1 την Κρίσταλ Πάλας εντός έδρας.

Ντανκ (3’), Χάινσελγουντ (33’) και Μπουονανότε (34’) καθάρισαν από νωρίς για τους «γλάρους», με τον Ματετά να μειώνει στο 71’ και τον Ζοάο Πέδρο να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 84’.

Τέλος, η Μπέρνλι απέφυγε την εντός έδρας ήττα απέναντι στη Φούλαμ επιστρέφοντας από το 0-2 και παίρνοντας τον βαθμό (2-2) χάρη σε δύο γκολ του Φοφανά.

Ο Ιβοριανός μπήκε στο ματς στο 64’ και σκόραρε δις (71’, 90+1’), ακυρώνοντας το προβάδισμα των Λονδρέζων από τα γκολ των Παλίνια (17’) και Μουνίς (21’).