Συμβιβασμός στο «Αμμόχωστος»

Πέτυχαν από ένα γκολ και πήραν από ένα βαθμό Νέα Σαλαμίνα και ΑΕΛ

Νέα Σαλαμίνα και ΑΕΛ έμειναν στο 1-1 στο πλαίσιο της 4ης Αγωνιστικής των Πλέι – αουτ, σε ένα παιχνίδι αρκετά φτωχό σε θέαμα που έλειπαν οι φάσεις.Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς και συνεχίζοντας μαζί στη βαθμολογία με 38 βαθμούς. Σκόρερ του αγώνα ο Ντουρμισάι στο 23ο λεπτό για την Σαλαμίνα και στο 85ο λεπτό ο Μορέιρα για την ΑΕΛ.

Α΄ Ημίχρονο

Οι δύο ομάδες αρχίσαν τον αγώνα έχοντας όρεξη για ποδόσφαιρο χωρίς σκοπιμότητες καθώς δεν υπήρχε ιδιαίτερο βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Στο 23ο λεπτό η Νέα Σαλαμίνα άνοιξε το σκορ με τον Ντουρμισάι μετά από μια γρήγορη αντεπίθεση.

Η ΑΕΛ εκτελούσε κόρνερ, οι παίκτες της Σαλαμίνας έκλεψαν τη μπάλα και βγήκαν γρήγορα στην αντεπίθεση με τον Νάρσινγκ να δίνει την κατάλληλη στιγμή τη μπάλα στον Ντουρμισάι ο οποίος τέλειωσε με όμορφο πλασέ εντός περιοχής τι φάση, βάζοντας μπροστά στο σκορ την ομάδα του.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή της μπάλας χωρίς ωστόσο να δημιουργήσουν αξιόλογες ευκαιρίες. Με αυτά τα δεδομένα τέλειωσε το πρώτο μέρος με την Νέα Σαλαμίνα μπροστά στο σκορ με 1-0.

Β΄ Ημίχρονο

Η ΑΕΛ μπήκε καλυτέρα κρατώντας την κατοχή της μπάλας δημιουργώντας ευκαιρίες αλλά αυτές δεν απείλησαν τον Μελίσσα.

Από το 60ο λεπτό η γηπεδούχος ομάδα ανέβηκε , όμως ούτε και αυτή απείλησε την αντίπαλη εστία.

Η ΑΕΛ ανέβηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο και στο 85ο λεπτό με τον Μορέιρα έφεραν το παιχνίδι στα ίσα.

Ο ποδοσφαιριστής της ΑΕΛ κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά από πολύ κοντά και στην πρώτη του επαφή στον αγώνα. Χωρίς να μένει χρόνος δεν είχαμε κάτι άλλο και έτσι οι δύο ομάδες έμειναν ισόπαλες στο 1-1.

Το 24sports σας φέρνει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης αναμεσά στην Νέα Σαλαμίνα και την ΑΕΛ ΕΔΩ

Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

Νέα Σαλαμίνα : Μελίσσας, Σεργίου, Ντάτκοβιτς, Νάρσινγκ,(76. Προκόπιου) Μιγκελίτο,(90. Κορομά) Ντουρμισάι,(65. Γιάνγκα) Μπεχαράνο, Καρλίτος, Παπαγεωργίου,(65. Κονέ) Οφόρι, Ντιακιτέ.

Στον πάγκο: Κίσσας, Κατσικάς, Κονατέ, Κουζμάνοβιτς, Κονέ, Σπυριδάκης, Προκοπίου, Χριστοδούλου, Γκουανίνι, Γιάνγκα, Βίκτωρος, Κορομά.

ΑΕΛ : Ανέστης, Παπαφώτης, (65. Γερολέμου) Μέντοσα,(59. Θεμιστοκλέους) Σρνιτς, Φιλίποβιτς, Τσούκα, Μίντσεφ,(59. Ανδρέου) Ντε Λούκας, Μακρής,(82. Κολιάς) Τζάλμα, Κα.(82. Μορέιρα)

Στον πάγκο: Ολιβέιρα, Φραντζής, Μπάστο, Ανδρέου, Μορέιρα, Μαρς, Σιλβέστρος, Κολιάς, Νεοφύτου, Κανό, Γερολέμου, Θεμιστοκλέους.

Διαιτητής: Χατζηγεωργίου Παναγιώτης
VAR: Χριστοφόρου Μάριος
Σκόρερ: 23. Ντουρμισάι, / 85. Μορέιρα
Κίτρινες: Μπεχαράνο, Παπαγεωργίου, Σεργίου,   / Σρνιτς, Κα, Γερολέμου,