Τυφώνας Ίντερ «γάζωσε» την Ουντινέζε και επέστρεψε στην κορυφή!

Σκορπάει τρόμο η Ίντερ!

Eπιστροφή στην κορυφή με επιβλητική εμφάνιση για την Ίντερ! Οι «νερατζούρι» χρειάστηκαν τρία γκολ στο τελευταίο επτάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου και ένα στα τέλη του δευτέρου 45λέπτου ισοπέδωσαν 4-0 την Ουντινέζε στο «Τζουσέπε Μεάτσα» για τη 15η αγωνιστική της Serie A.

Ομάδα-απόλαυση το σύνολο του Σιμόνε Ιντσάγκι, βγάζει ποιότητα με... μπαλάρα και ηγέτες τους Λαουτάρο και Μπαρέλα πάει «τρένο» προς τον τίτλο.

Τρομερός Τσαλχάνογλου που έκανε το 1-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το «6/6» από την άσπρη βούλα και είναι ο κορυφαίος στα πέντε μεγάλα πρωταθλήματα με αυτό το επίτευγμα! Δεν σταματά να βρίσκει δίχτυα ο Μαρτίνες ο οποίος έφτασε τα 14 στη φετινή Serie A και είναι πρώτος στη σχετική λίστα των σκόρερ.

Η Ίντερ πίεσε από την αρχή και στο 35' ο Λαουτάρο ανατράπηκε στην περιοχή με τον διαιτητή να υποδεικνύει την εσχάτη των ποινών. Ο Τσαλχάνογλου ευστόχησε για το 1-0.

Οι «μηχανές» πήραν μπρος και η Ίντερ μετά από πέντε λεπτά έβαλαν γερά θεμέλια για τη νίκη. Υπέροχη κυκλοφορία της μπάλας με τον Ντιμάρκο να κάνει την κίνηση και να πατά περιοχή, με το διαγώνιο σουτ του να καταλήγει στα δίχτυα για το 2-0!

Η... καταιγίδα συνεχίστηκε λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους όταν ο Τιράμ μετά από υπέροχο γέμισμα του Μπαρέλα βρέθηκε μόνος μπροστά από την εστία της Ουντινέζε για το 3-0!

Με το ματς να έχει ουσιαστικά κριθεί η Ίντερ κατέβασε ταχύτητες, η Ουντινέζε σκόραρε, αλλά το γκολ του Περέιρα δεν μέτρησε ως οφσάιντ και λίγα λεπτά αργότερα, ο Λαουτάρο πήρε την μπάλα την κουβάλησε και με «οβίδα» στο 84' διαμόρφωσε το τελικό 4-0 υπέρ των «νερατζούρι»!

ΙΝΤΕΡ: Τελευταία Ενημέρωση