Από... τεσσάρα σε τεσσάρα η υπερηχητική Ίντερ που τέζαρε την Αταλάντα

Πάει φουλ για το σκουντέτο!

Ακάθεκτη προς την κατάκτηση της Serie A και του 20ού σκουντέτο της ιστορίας της συνεχίζει η Ίντερ!

Πραγματοποιώντας μία ακόμα εντυπωσιακή εμφάνιση, οι «νερατζούρι» επιβλήθηκαν με το εντυπωσιακό 4-0 της Αταλάντα στο «Τζουζέπε Μεάτσα» σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 21η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος, συνεχίζοντας με... σπασμένα φρένα την πορεία της στην κορυφή!

Χαρακτηριστικό της... δαιμονιώδους φόρμας που βρίσκεται η ομάδα του Σίμονε Ιντζάκι, είναι το γεγονός πως αυτή ήταν η τέταρτη διαδοχική «4άρα» στο πρωτάθλημα, καθώς είχαν ακολουθήσει εκείνες κόντρα σε Λέτσε (0-4), Σαλερνιτάνα (4-0) και Ρόμα (2-4)!

Στα του αγώνα, οι Μιλανέζοι «καθάρισαν» από το πρώτο κιόλας ημίχρονο την υπόθεση νίκης, χάρη στο τέρματα των Νταρμιάν (26') και Λαουτάρο Μαρτίνες (45+1'), με τον δεύτερο μάλιστα να πετυχαίνει γκολ... ζωγραφιά, φτάνοντας τα 23 φετινά τέρματα σε 24 εμφανίσεις στο πρωτάθλημα!

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να παίζουν σε υψηλό τέμπο, φτάνοντας στο 3-0 στο 54' με τον Ντιμάρκο, ο οποίος πήρε το ριμπάουντ έπειτα από χαμένο πέναλτι του Λαουτάρο. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Φρατέσι στο 72'.

Με το τρίποντο αυτό, η Ίντερ ανέβηκε στους 69 βαθμούς, αυξάνοντας τη διαφορά της από τη δεύτερη Γιουβέντους στους 12 βαθμούς, δώδεκα αγωνιστικές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος.

ΙΝΤΕΡ: Τελευταία Ενημέρωση