Το πήρε η Νορβηγία, για 81’ ο Κατσαράβα

Κέρδισε τη Σλοβενία και ανέβηκε στους έξι βαθμούς

Η έδρα αποδεικνύεται γερός σύμμαχος για τους Νορβηγούς στον όμιλο του UEFA Nations League που συμμετέχει και η Κύπρος, αφού κέρδισαν με 1-0 τη Σλοβενία και έφτασαν στους έξι βαθμούς.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Όλε Σέλμες στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ένα ημίχρονο που σημαδεύτηκε από τον τραυματισμό του Κράιντς που προκάλεσε διακοπή αρκετών λεπτών.

Η Νορβηγία ήταν γενικώς καλύτερη στο παιχνίδι και με τη νίκη που έκανε ελπίζει στην πρωτιά. Η Σλοβενία από την άλλη βυθίζεται στα προβλήματά της αφού πέραν του Κράιντς δεν έχει το μεγάλο της αστέρι Γιαν Όμπλακ που απέχει από τη διοργάνωση λόγω προβλήματος που αντιμετωπίζει, ενώ τα άλλα δυο μεγάλα της ονόματα επίσης είχαν θέματα. Ο Καμπλ έμεινε εκτός αποστολής, ενώ ο Ίλιτσιτς δεν ξεκίνησε και μόλις στο 61’ μπήκε. Με τρεις ήττες σε τρεις αγώνες, οι Σλοβένοι οδεύουν ολοταχώς προς την τέταρτη κατηγορία.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια των 19:00, ο Κατσαράβα έπαιξε για 81’ λεπτά στη νίκη της Γεωργίας με 3-0 επί της Ανδόρας χωρίς να καταφέρει να σκοράρει. Ο Καζαισβίλι έβαλε τα δυο γκολ, ο Κανκάβα το τρίτο.

Λετονία και Καζακστάν έμειναν στο 1-1 ενώ το Γιβραλτάρ κέρδισε με 1-0 μέσα στην Αρμενία στην πρώτη νίκη της ιστορίας του.

Nations League: Τελευταία Ενημέρωση