Πεντάρα της Εθνικής Νεανίδων επί του Λίχτενσταϊν

Ολοκήρωσε με νίκη τις υποχρεώσεις της

Με νίκη ολοκλήρωσε η Εθνική μας ομάδα των Νεανίδων Κ19 την παρουσία της στο 2ο όμιλο της Β’ Κατηγορίας του Β΄ προκριματικού γύρου του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος της UEFA.

Σε αγώνα για την 3η αγωνιστική, νίκησε με  5-0  το Λίχτενσταϊν και τερμάτισε στην 3η θέση του ομίλου με 3 βαθμούς.

Η Σοφία Μάκμπεθ  άνοιξε το σκορ για την ομάδα μας στο 20ο λεπτό ενώ η ίδια παίκτρια πέτυχε το 2-0 στο 35ο λεπτό και το 3-0 στο 41ο λεπτό φτάνοντας σε χατ τρικ. Η Μάκμπεθ πέτυχε και τέταρτο τέρμα στο 81' για να διαμορφώσει το τελικό 5-0 η Cusick με πέναλτι στο 87'.

Κύπρος (Σάββας Σοφοκλέους): Μίλα (46' Σιδερά), Σοφοκλέους (60' Δημητρίου), Ζαμανή (72' Σίλου), Cusick, Έλληνα, Βασιλείου, Σεργίδη (54’ Μεσολογγίτου), Ελευθερίου, Μάκμπεθ, Κωνσταντίνου (46' Χριστοδούλου), Ματσουκάρη

Στον άλλο αγώνα του ομίλου η Σκωτία νίκησε με 3-0 την Αλβανία και τερμάτισε πρώτη με εννέα βαθμούς, στη δεύτερη θέση με 6 βαθμούς η Αλβανία.

Εθνική: Τελευταία Ενημέρωση