Άλλο ένα βήμα πρόκρισης από την Εθνική Futsal

Νίκησε με 3-2 τη Β. Ιρλανδία

Τη δεύτερη της νίκη σε ισάριθμους αγώνες στον πρώτο όμιλο του preliminary round του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Futsal της UEFA πέτυχε η Εθνική μας ομάδα.

Νίκησε με 3-2 τη Βόρειο Ιρλανδία στο "Τάσσος Παπαδόπουλος - Ελευθερία". και έφτασε τους έξι βαθμούς στον όμιλο.

Η Εθνική μας θα εξασφαλίσει από σήμερα την πρόκριση αν η Εσθονία στον απογευματινό αγώνα (15:30) δεν νικήσει την Ανδόρα. Σε αντίθετη περίπτωση, όλα θα κριθούν στην τελευταία αγωνιστική την Παρασκευή.

Μεγάλη εμφάνιση από την Εθνική μας, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο όπου προηγήθηκε με 2-0 και 3-1 από τέρματα των Λακούφη, Ελ Κέμπε και Κωνσταντινίδη. Διαχείριση του σκορ στο δεύτερο ημίχρονο και αγχώδης νίκη στο τέλος, η οποία πανηγυρίστηκε έξαλλα από την ομάδα μας αλλά και τους εκατοντάδες μαθητές που δημιούργησαν εξαιρετική ατμόσφαιρα και βοήθησαν σημαντικά.

Κύπρος: Ψηλογένης, Χατζηγεωργίου, Ελ Κέμπε, Ομήρου, Σάββα (Στυλιανού, Δημητρίου, Κωνσταντινίδης, Κουλουμπρής, Κόκκινος, Λακούφης, Κρέκος, Παπασπύρου, Τσίτσος).