Οθέλλος Αθηαίνου: Παρέμεινε στο κόλπο της ανόδου (vid)

Με αντεπίθεση διαρκείας στην επανάληψη, η ομάδα της Αθηαίνου πάει με καλή ψυχολογία στο ντέρμπι κορυφής

Σκληρό καρύδι και δυσκολοκατάβλητος αντίπαλος ήταν ο ποδοσφαιρικός όμιλος Ξυλοτύμπου για τον Οθέλλο Αθηαίνου, με το σκορ να παραμένει ρευστό μέχρι και τα τελευταία στάδια της αναμέτρησης. Το άγονο πρώτο ημίχρονο δυσκόλεψε τις προσπάθειες των γηπεδούχων οι οποίοι όμως παρουσιάστηκαν πιο ουσιαστικοί στην επανάληψη και πήραν κεφάλι στο σκορ με γκολ του Κυριάκου Κυριάκου στο 55ο λεπτό. Στις καθυστερήσεις ο Μιχάλης Κουμούρης κλείδωσε το τρίποντο διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 με το τέταρτό του φετινό γκολ.

Έτσι ο Οθέλλος παρέμεινε σε απόσταση τεσσάρων βαθμών από την πρωτοπόρο ΕΝΠ, στην  έδρα της οποίας θα δοκιμαστεί την ερχόμενη Παρασκευή, έχοντας την ευκαιρία να μειώσει τη διαφορά στο ελάχιστο.