Γαρπόζης: «Είμαι περήφανος που τους έχω παίκτες μου»

Όσα ανέφερε ο Κύπριος τεχνικός

Δηλώσεις παραχώρησε ο προπονητής του Οθέλλου, μετά το τέλος του αγώνα με τον Εθνικό.

Αναλυτικά:

«Σχεδιάσαμε ένα διαφορετικό στυλ παιχνιδιού από τα πρώτα 2 παιχνίδια. Το γρήγορο γκολ και η κόκκινη μας χάλασαν τα σχέδια. Στο ημίχρονο είπαμε ότι παίζουμε με 10 αλλά πρέπει να βγούμε ψηλά με υπομονή χωρίς πολλά ρίσκα για να ισοφαρίσουμε και να γυρίσουμε το παιχνίδι. Αξίζαμε κάτι περισσότερο. Είχαμε μια μόνιμη πηγή κινδύνου, τον Μάριο Ηλία, μας δημιούργησε πολλά προβλήματα. Ίσως να μην το είπα και ποτέ αλλά είπα και στα παιδιά μετά το παιχνίδι ότι είμαι περήφανος που τους έχω παίκτες μου. Τους ζήτησα στο ημίχρονο να βγάλουν από το μυαλό τους ότι παίζουμε με 10 και αν έχουν τα κότσια, να αλλάξουν την εικόνα και να πιέσουν πιο ψηλά τον αντίπαλο. Αυτό και έπραξαν. Συνεχίζουμε τη δουλειά. Είχαμε 90 λεπτά ένα μόνιμο πρόβλημα, τον Μάριο Ηλία που χωρίς να υποτιμώ τον Εθνικό, θεωρώ ότι είναι πολύ μικρή ομάδα για να αγωνίζεται ένας τόσο ποιοτικός ποδοσφαιριστής. Μπράβο του».