Αλκή: Αναπάντεχος αποκλεισμός, αλλά είναι υποχρεωμένη να συνεχίσει

Η Αλκή βλέπει τώρα τον αγώνα με την Πάφο

Πέτρος Παπαγιώργης

papagiorgis@sppmedia.com

«Δυστυχώς στη διαδικασία των πέναλτι δεν μέτρησε η εύστοχη εκτέλεση του Μάριου Χαρή και χάσαμε την πρόκριση με σκορ 7-6. Ο αποκλεισμός μας πεισμώνει ακόμη περισσότερο για τη συνέχεια στο πρωτάθλημα. Από αύριο ξεκινά η σκληρή δουλειά με στόχο τη νίκη απέναντι στην Πάφος F.C". Με αυτόν τον τρόπο καταλήγει η χθεσινή ανάρτηση στο λογαριασμό της Αλκής στο fb»

Σαφώς και προκάλεσε απογοήτευση στις τάξεις της ομάδας ο χθεσινός α9οκλεισμός των «κυανερύθρων» αλλά η ζωή συνεχίζεται. Υπάρχει πρωτάθλημα και η ομάδα καλείται να συνεχίσει το δρόμο της. Τη Δευτέρα συναντά εντός έδρας την Πάφο και βλέπει νίκη για να ανέβει περισσότερο.

Πρόβλημα τραυματισμού αποκόμισε στις αρχές του πρώτου μέρους της παράτασης στον αγώνα κυπέλλου κόντρα ΕΝΠ ο ποδοσφαιριστής της Αλκής Ενγκομό.

Ενώ είχαν συμπληρωθεί ήδη οι τρεις διαθέσιμες αλλαγές, δέχθηκε κτύπημα και παρά την προσπάθειά του να συνεχίσει στο τέλος του πρώτου της παράτασης βγήκε εκτός αφήνοντας την ομάδα του με δέκα ποδοσφαιριστές. Η συμμετοχή του στο ματς με την Πάφο είναι αμφίβολη.