Όρθια στο Ολίμπικο η Αταλάντα, κράτησε σε απόσταση από την τετράδα τη Ρόμα

Η Ρόμα «κόλλησε» στο Ολίμπικο κόντρα στην Αταλάντα

Την ευκαιρία να πιάσει τετράδα έχασε η Ρόμα! Οι «τζαλορόσι» κόλλησαν στο 1-1 με την Αταλάντα, η οποία ανέβηκε στην 6η θέση της βαθμολογίας, παίρνοντας τη δεύτερη σερί της νίκη στο πρωτάθλημα.

Ιδανικά ξεκίνησε το ματς για τους «μπεργκαμάσκι» με τον Κουπμάινερς μόλις στο 8ο λεπτό να ανοίγει το σκορ. Η Ρόμα πήρε μέτρα στη συνέχεια και γινόταν απειλητική, με την ομάδα του Μουρίνιο να κερδίζει πέναλτι στο 36’ μετά από ανατροπή του Κάρσντορπ. Τελικά, μετά από έλεγχο ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα για τους Ρωμαίους και ο Ντιμπάλα στο 39’ έγραψε το 1-1!

Ο Σκαμάκα στο 58ο λεπτό σκόραρε για την Αταλάντα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ, με τους γηπεδούχους μετά να έχουν τον έλεγχο του αγώνα και να κυκλοφορούν ωραία την μπάλα. Τα λεπτά κυλούσαν, οι φιλοξενούμενοι είχαν κάποιες καλές στιγμές, αλλά όχι κάτι σπουδαίο, με τη Ρόμα να χάνει τη μια φάση μετά την άλλη.

Κάπως έτσι, το 1-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος, με τους Ρωμαίους να βρίσκονται στην 8η θέση με 28 βαθμούς και την ομάδα του Γκασπερίνι να πιάνει εξάδα με 30 πόντους.

ΡΟΜΑ: Τελευταία Ενημέρωση