Έσωσε την Ρόμα ο Τζέκο!

Με γκολ του Έντιν Τζέκο στα… χασομέρια, η Ρόμα απέφυγε την ήττα στην έδρα της Σαμπντόρια (1-1) σε εξ αναβολής αναμέτρηση για το πρωτάθλημα.

Γλίτωσε στα… χασομέρια η Ρόμα!

Οι «τζιαλορόσι» απέφυγαν χάρη σε γκολ του Τζέκο την ήττα στις καθυστερήσεις στην έδρα της Σαμπντόρια, ωστόσο παραμένουν χωρίς νίκη εδώ και πέντε σερί αγώνες στο πρωτάθλημα.

Το ματς ήταν ισορροπημένο, με εκατέρωθεν φάσεις και εξαιρετικό ρυθμό. Ωστόσο, λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, με τον Κουαλιαρέλα να ευστοχεί από την άσπρη βούλα και να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του. Ένα προβάδισμα το οποίο διατηρήθηκε μέχρι το 90ο λεπτό όταν ο Τζέκο εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Αντονούτσι και γλίτωσε την Ρόμα από την ήττα σε εξ αναβολής αγώνα για το πρωτάθλημα