Νίκη και ξανά στο +4 η Ίντερ (vid)

Η ομάδα του Μιλάνου επιβλήθηκε με 2-1 της Σαμντόρια και αύξησε ξανά την διαφορά από την 3η θέση

Εντός έδρας νίκη που την επανέφερε στο +4 από την 3η θέση και την Μίλαν, πέτυχε η Ίντερ επί της Σαμντόρια. Ο Ντ΄ Αμπρόσιο στο 73΄ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του Σπαλέττι πριν ο Γκαμπιαντίνι ισοφαρίσει σε 1-1 τρία λεπτά αργότερα. Την νίκη στους γηπεδούχους έδωσε ο Ναϊκολάν στο 78ο λεπτό .

Ίντερ με... νύχια και με δόντια!

Οι «νερατζούρι» επικράτησαν δύσκολα με 2-1 της Σαμπντόρια και βρίσκονται ξανά στο +4 από την τέταρτη θέση και την Μίλαν, σε ένα ματς με μπόλικο σασπένς και φουλ... συνθήματα και πανό εναντίον του Ικάρντι που παρακολουθούσε από την κερκίδα.

Στα του ματς, οι δύο ομάδες είχαν φουλ ευκαιρίες αλλά δεν μπορούσαν να βρουν τον δρόμο προς την εστία καθώς ήταν άστοχες. Ένα εκρηκτικό πεντάλεπτο, όμως, στο δεύτερο ημίχρονο τα έκρινε όλα. Αρχικά, στο 73ο λεπτό ο Ντ’ Αμπρόζιο με σουτ από κοντά μετά από σύγχυσηστα καρέ των φιλοξενούμενων κατάφερε να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του, το οποίο έμεινε μόλις για δύο λεπτά καθώς ο Γκαμπιαντίνι σε μια πανομοιότυπη φάση έφερε το σκορ στα ίσα.

Οι γηπεδούχοι, όμως, δεν παρέδωσαν τα όπλα και βρήκαν την απάντηση στο 78’ με τον Ναϊνγκολάν να σκοράρει με μονοκόμματο σουτ, το οποίο βρήκε λίγο και στο πόδι του Σκρίνιαρ και κατέληξε στην δεξιά γωνία του ανήμπορου να αντιδράσει Αουντέρο.

Το ματς, βέβαια, είχε και... εξωαγωνιστικό ενδιαφέρον καθώς υπήρχαν αρκετά πανό κρεμασμένα στο γήπεδο εναντίον του Ικάρντι, ο οποίος το παρακολούθησε από την κερκίδα παρέα με την γυναίκα του λόγω του τραυματισμού του στο γόνατο.