Αναπνέει αέρα κορυφής η Ίντερ! (vid)

Η Ίντερ πέρασε με 3-1 από την έδρα της Κάλιαρι

Απέδρασε από τη Σαρδηνία η Ίντερ που κέρδισε με 3-1 την Κάλιαρι και έπιασε κορυφή.

Η Ίντερ πίεσε από το πρώτο λεπτό και στο 29’ ο Ράφαελ απέκρουσε το πλάσε του Πέρισιτς αλλά στην επαναφορά ο Ικάρντι έκανε από κοντά το 0-1.

Οι «νερατζούρι» ήταν καλύτεροι και στην επανάληψη και στο 55’ ο Μπρόζοβιτς που μόλις είχε μπει στο ματς, έκανε το 0-2 με όμορφο σουτ από το ύψος του πέναλτι. Ωστόσο στο 71’ ο Φαραγκό έβγαλε όμορφα στον Παβολέτι κι εκείνος από κοντά έκανε το 1-2 με πλασέ. Αλλά στο 83’ η άμυνα της Κάλιαρι δεν έδιωξε σωστά και ο Ικάρντι με γυριστό από κοντά έκανε το 1-3.

ΚΑΛΙΑΡΙ: Ράφαελ, Παντοΐν, Αντρεόλι, Τσεπιτέλι, Τσιγκαρίνι, Ρομάνια, Ιονίτσα (64’ Φαρίας), Πέδρο (82; Κ¨οσου), Φαραγκό, Παβολέτι (88’ Τζιανέτι), Μπαρέλα

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Μιράνδα, Ντ’Αμπρόζιο, Σκρίνιαρ, Σαντόν, Βαλέρο, Βεσίνο (53’ Μπρόζοβιτς), Ικάρντι (90+4’ Έντερ), Γκαλιαρντίνι, Πέρισιτς, Καντρέβα (86’ Κανσέλο)