Έπαιξε και εκτέλεσε πέναλτι ο Κάστανος (vid)

Ακόμη μία συμμετοχή με την φανέλα της Γιουβέντους κατέγραψε ο διεθνής μέσος

Ονησίφορος Σταύρου

Ο Γρηγόρης Κάστανος βρίσκεται στην προετοιμασία της Γιουβέντους στην Αμερική και τα ξημερώματα κατέγραψε ακόμα μία συμμετοχή σε φιλικό παιχνίδι με την «Μεγάλη Κυρία».

Μπήκε αλλαγή με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στην θέση του Εμρέ Τσαν

Η Ιταλική ομάδα αντιμετώπισε ομάδα που αποτελούσαν αστέρες που αγωνίζονται στο πρωτάθλημα της Αμερικής και η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε 1-1. Προηγήθηκε η Γιουβέντους στο 21' με τον Φαβίλι και ισοφάρισε ο Μαρτίνες στο 26ο λεπτό.

Ο διεθνής μέσος μπήκε στο παιχνίδι με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου παίρνοντας την θέση του Εμρέ Τσαν και όταν αγώνας οδηγήθηκε στα πέναλτι, ο προπονητής του, Μασιμιλιάνο Αλέγκρι, του έδωσε την ευκαιρία να εκτελέσει.

Ο Κάστανος το τρίτο πέναλτι της Γιουβέντους και ήταν εύστοχος, με την ομάδα του να κερδίζει με 5-3 τον αγώνα.

Είναι πολύ σημαντικό για τον διεθνή μέσο που ο Αλέγκρι τον εμπιστεύεται και του δίνει χρόνο συμμετοχής στα φιλικά της Γιουβέντους.