Της έκλεισε το σπίτι!(vid)

Εκτός τελικού κυπέλλου άφησε η Ντόρτμουντ την Μπάγερν, στερώντας της το περσινό στέμμα με διπλό μάλιστα μέσα στο Μόναχο με 3-2! Οι Βεστφαλοί θα είναι και φέτος στο ραντεβού του Βερολίνου και θα διεκδικήσουν το τρόπαιο απέναντι στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Οι άμυνες των δυο ομάδων δεν ήταν και για παράσημο, αφού έκαναν πολλά λάθη και έφεραν αυτό το ανοικτό ματς. Ο Ρόις έβαλε μπροστά στο σκορ την Ντόρτμουντ, αλλά πριν το ημίχρονο η Μπάγερν το γύρισε με Χάβι Μαρτίνεθ και Ματς Χούμελς. Ο Μαρτίνεθ πήρε το αίμα του πίσω για την ευθύνη που είχε στο γκολ της Ντόρτμουντ.

Η επανάληψη όμως ήταν διαφορετική, με τον Ομπαμεγιάνκ να ισοφαρίζει στο 69’ και τον Ντεμπελέ με υπέροχο πλασέ να το γυρίζει εντελώς στο 74’! Ακολούθησαν 20 λεπτά όπου η Μπάγερν πίεσε, έχασε ευκαιρίες αλλά γκολ δεν έβαλε ποτέ.

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Τελευταία Ενημέρωση