Έπιασε κορυφή με ανατροπή και ιστορικό Γκιρασί η Στουτγκάρδη!

Παρότι βρέθηκε να χάνει εντός έδρας από την Ντάρμσταντ, η Στουτγκάρδη νίκησε 3-1 τους νεοφώτιστους

Πού το πάει η Στουτγκάρδη; Με τον τρομερό Γκιρασί να σκοράρει δις και να γίνεται ο δεύτερος ποδοσφαιριστής που φτάνει τα δέκα γκολ σε πέντε αγωνιστικές στην Bundesliga (πρώτος ο Λεβαντόφσκι), η ομάδα του Σεμπάστιαν Χένες επικράτησε 3-1 με ανατροπή της Ντάρμσταντ και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας με ματς περισσότερο.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους Σουηβούς στο 17’, όταν ο Ζαγκαντού έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του με προβολή μετά από σέντρα από τα δεξιά.

Παρ’ όλα αυτά, οι γηπεδούχοι έφτασαν άμεσα στην ισοφάριση με ωραίο σουτ του Μιγιότ μέσα από την περιοχή πέντε λεπτά αργότερα.
Η Στουτγκάρδη έφτασε στην ολική ανατροπή πριν το ημίχρονο, καθώς ο Γκιρασί έκανε το 2-1 με καταπληκτικό σουτ στο 32’.

Οι Σουηβοί είχαν δύο ακυρωθέντα γκολ για οφσάιντ στο δεύτερο μέρος ωστόσο έφτασαν τελικά στο 3-1 με ωραίο σκάψιμο του τρομερού Αφρικανού φορ στις καθυστερήσεις.

Μπουντεσλίγκα: Τελευταία Ενημέρωση