Μετράει ήδη τις διπλάσιες ασίστ ο Αζάρ!

Ο Βέλγος αστέρας, έχει ήδη «σερβίρει» 8 γκολ σε συμπαίκτες του

Μαζί με το γύρισμα στον Καντέ και την εκτέλεση του κόρνερ για το κεφάλι του Νταβίντ Λουίζ στα γκολ της νίκης (2-0) της Τσέλσι επί της Μάντσεστερ Σίτι, ο Εντέν Αζάρ μετράει από τη 16η αγωνιστική της φετινής Πρέμιερ Λιγκ, τις διπλάσιες ασίστ από πέρυσι!

Ο Βέλγος αστέρας, έχει ήδη «σερβίρει» 8 γκολ σε συμπαίκτες του μέχρι και αυτή τη στιγμή στο κορυφαίο πρωτάθλημα, ενώ την περασμένη αγωνιστική περίοδο είχε μόλις 4 ασίστ σε 34 συμμετοχές στην Πρέμιερ.

Η φιλοσοφία της Τσέλσι στο ντέρμπι με τους «πολίτες» το απόγευμα του Σαββάτου ήταν τέτοια που στήριζε πολλά στον Εντέν Αζάρ, ωστόσο, το πρώτο ημίχρονο ήταν ... μόνο Σίτι κι έτσι δεν μπορούσε να βοηθηθεί ούτε ο ίδιος. Όταν βρήκε... πρόσφορο έδαφος, έκανε την ασίστ στον Καντέ για το 1-0 του πρώτου μέρους και στο δεύτερο ημίχρονο εκτέλεσε και το κόρνερ από το οποίο προήλθε το 2-0 από τον Νταβίντ Λουίζ!

Τεράστια συνεισφορά στο θετικό αποτέλεσμα του ντέρμπι για τους «μπλε»...

Πηγή: england365.gr