24 sports

News Room

Μάντσεστερ Σίτι-Τότεναμ 1-0: Ζορίστηκε, αγχώθηκε αλλά στο τέλος νίκησε (vid) ΑΝΑΛΥΣΗ

Μάντσεστερ Σίτι-Τότεναμ 1-0: Ζορίστηκε, αγχώθηκε αλλά στο τέλος νίκησε (vid)

24sports team Ένα γκολ του Φόντεν στο 5ο λεπτό ήταν αρκετό για να δώσει στην Μάντσεστερ Σίτι την νίκη με 1-0 ενάντια στην Τότεναμ στο Etihad για την 35η αγωνιστική της Premier League, μόλις λίγα 24ωρα μετά την επική αναμέτρηση μεταξύ τους στο Champions League. Αγχώθηκε αρκετά στο 2ο ημίχρονο η Σίτι, με την Τότεναμ να έχει κάποιες ευκαιρίες και ενώ «φωνάζει» για πέναλτι σε χέρι του Γόλκερ στο 59'. Πλέον η Σίτι είναι 1η με 86 βαθμούς, έναν περισσότερο από την Λίβερπουλ, ενώ η Τότεναμ παραμένει 3η με 67.
Σώθηκε στο 91’ η Τότεναμ!

Με γκολ του Έρικσεν στο 91’, η Τότεναμ γλίτωσε από γκέλα ολκής κόντρα στην Μπέρνλι, επικρατώντας με 1-0 και περιμένει το ...