Εκτός έδρας νίκη για την Payabl. EKA ΑΕΛ

Με εκτός έδρας νίκη για την Payabl. EKA ΑΕΛ, επί των Moufflons, τελείωσε το παιχνίδι που έγινε στο Λευκόθεο και που ήταν για την 4η αγωνιστική της 1ης φάσης για το πρωτάθλημα ΟΠΑΠ γυναικών.

Η ομάδα της Λεμεσού, πήρε τη νίκη με 87-50.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η ΑΕΛ εξακολουθεί να προπορεύεται στη βαθμολογία, με τέσσερεις νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

Η νίκη για την ομάδα της ΑΕΛ, είχε αρχίσει να προδιαγράφεται από το πρώτο κιόλας κομμάτι της αναμέτρησης, καθώς με την ολοκλήρωση του, είχε το προβάδισμα με 25-9.

Στη 2η περίοδο, η διαφορά συνέχισε να αυξάνεται για την ΑΕΛ, που προηγήθηκε στο τέλος του ημιχρόνου με 46-25, σκηνικό που είχε και ανάλογη συνέχεια και κατά την 3η περίοδο και έτσι στο 30`, το σκορ πήγε στο 75-38.

Ουσιαστικά τα πάντα είχαν ξεκαθαρίσει από πιο πριν και το μόνο που απέμενε, ήταν το ποιο θα ήταν το τελικό σκορ 87-50.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 09-25, 25-46, 38-75, 50-87.

Moufflons (Nemanja Bjedov): Β. Πουσιαπάκε 10 (2), Χατζή 10, Παπαγιάννη 3 (1), Κινάνη 2, Meadows 12, Η. Πουσιαπάκε, Πέτρου, Πάγκαλος 2, Ιωάννου 1, Γαβριηλίδου 10, Μομτζιάν, Σαββίδου.

Payabl. EKA ΑΕΛ (Γιώργος Παλάλας): Τέιλορ 14, Παπαδούρη 13 (1), Στυλιανίδη 13 (3), Γεωργίου 8, Dickey 32 (5), Μάρισιτς 2, Μαυρουδή 3 (1), Μιχαήλ 2, Σκάχκοβα, Φτερούδη.

ΑΕΛ: Τελευταία Ενημέρωση