Έφτασε η ώρα του CR7

Σάββας Λαζανιάς

lazaniass@sppmedia.com

Συνεχίζεται σήμερα η δράση του Euro με τους αγώνες του 6ου ομίλου. Η Πορτογαλία του Κριστιάνο Ρονάλντο θα αντιμετωπίσει την πρωτάρα Ισλανδία και η Αυστρία θα αναμετρηθεί με την Ουγγαρία.

Η Πορτογαλία είναι μεγάλο φαβορί για την πρωτιά του ομίλου όμως η Ισλανδία δεν είναι αμελητέα ποσότητα. Θεωρώ ότι αυτές οι δυο ομάδες έχουν τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στην επόμενη φάση. Θα ποντάρω στα 2-3 γκολ που καλύπτουν αρκετά πιθανά αποτελέσματα.

Στο παιχνίδι της Αυστρίας με την Ουγγαρία  θα ποντάρω στην ισοπαλία του ημιχρόνου. Οι δυο ομάδες θα μπουν επιφυλακτικά στο ματς και θα προσπαθήσουν πρωτίστως να κρατήσουν το μηδέν στην άμυνα. Η Αυστρία έχει προβάδισμα για τη νίκη όμως θεωρώ ότι η Ουγγαρία μπορεί να αντέξει για ένα ημίχρονο.