Το «έλα να δεις» έγινε στο Μπρόντμπι-Κοπεγχάγη (pics-vid)

Οπαδοί της Κοπεγχάγης συγκρούστηκαν με τους αστυνομικούς

Το «el classico» της Δανίας ανάμεσα στην Μπροντμπι και την Κοπεγχάγη «σημαδεύτηκε» από σοβαρά επεισόδια.

Οπαδοί της Κοπεγχάγης συγκρούστηκαν με τους σεκιούριτι του γηπέδου και εν συνεχεία με τους αστυνομικούς αμέσως μετά το γκολ της Μπρόντμπι το οποίο σημειώθηκε στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης.

Το παιχνίδι διακόπηκε για 20 περίπου λεπτά. Στη συνέχεια η κατάσταση εκτονώθηκε μετά τη δυναμική παρέμβαση της Αστυνομίας. Οι διαιτητές μπήκαν ξανά στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους παίκτες των δυο ομάδων και ολοκλήρωσαν το παιχνίδι.

Για την ιστορία η Μπρόντμπι πήρε τη νίκη με 1-0 και υποχρέωσε την Κοπεγχάγη στην πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα. Ο Πιέρος Σωτηρίου πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι στο 70ο λεπτό αντικαθιστώντας τον Σανταντέρ.

Hot Spot: Τελευταία Ενημέρωση