Πέτρου ακόμη ένας στην λίστα.. μέχρι πότε;

Η Έ.Ν.Π πήρε μια τεράστια νίκη απέναντι στην Ανόρθωση στον εξ αναβολής αγώνα για την Β’ φάση του Κυπέλου Κύπρου. Η ομάδα του Παραλιμνίου με μια εντυπωσιακή απόδοση βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και γύρισε το εις βάρος της 2-1 του ημιχρόνου σε 2-3 και πλέον έχει το πάνω χέρι για την πρόκριση που θα κριθεί σε μια εβδομάδα στο Τάσος Μάρκου.

Από τα αξιόλογα του παιχνιδιού ήταν και η παρουσία του νεαρού τερματοφύλακα της Ένωσης, Κωνσταντίνου Πέτρου που κλήθηκε στο ημίχρονο να υπερασπιστεί τα γκολ-ποστ της ομάδας του και τα κατάφερε πανάξια σε μια πολύ δύσκολη αναμέτρηση στο «Αντώνης Παπαδόπουλος». Κάθισε για 45 λεπτά υπερασπίζοντας την εστία του και μάλιστα κατάφερε να μην δεχτεί τέρμα.

Ακόμη ένας νεαρός Κύπριος που κλήθηκε την υστάτη να βοηθήσει την ομάδα του και τα κατάφερε. Ελπίζουμε σιγά σιγά να τους βλέπουμε περισσότερες φορές στις ενδεκάδες των ομάδων τους.

Hot Spot: Τελευταία Ενημέρωση