Αναβολή λόγω... Τολεμές

Ο Κωνσταντίνος Χαραλαμπίδης φόρεσε τη φανέλα με τον αριθμό 70, βρέθηκε στην τελική γραμμή, δέχθηκε οδηγίες από τον Ιμανόλ Ιδιακέθ αλλά δεν αποτέλεσε ποτέ μέρος του χθεσινού ντέρμπι κορυφής. Ο αρχηγός της εθνικής Κύπρου έφτασε πολύ κοντά στην επιστροφή του στην αγωνιστική σε μια προσπάθεια του προπονητή της ΑΕΚ να προσδώσει μεγαλύτερη επιθετικότητα στην ομάδα του και ενώ το σκορ ήταν στο 0-0.

Παρόλ' αυτά ο Φλοριάν Τολεμές ήταν εύστοχος στο 77ο λεπτό αναγκάζοντας τον Ιδιακέθ να αναπροσαρμόσει την τακτική του και να δώσει οδηγία οπισθοχώρησης του «Μπίδη» στον πάγκο, με τον Μάριο Αντωνιάδη εν τέλει να αποτελεί τη διορθωτική του κίνηση. Εν τέλει η υποχώρηση της ΑΕΚ τα τελευταία λεπτά ή καλύτερα η προσπάθεια για ροκάνισμα χρόνου παρά εκδήλωση επίθεσης, έδωσε το δικαίωμα στον αντίπαλο να επιτεθεί και εν τέλει να φτάσει στην ισοφάριση.

Hot Spot: Τελευταία Ενημέρωση