Tριάρα μέσα στο Μπομπονέρα η Ρίβερ! (vid)

Θρίαμβος για την Ρίβερ Πλέιτ μέσα στην έδρα της Μπόκα Τζούνιορς με 1-3 και η κορυφή στο πρωτάθλημα της Αργεντινής έχει πάρει φωτιά!

Μεγάλη νίκη στο Superclasico με την Ρίβερ να διαλύει με 1-3 στο Μπομπονέρα την Μπόκα και να μειώνει την διαφορά της από την κορυφή στους 4 βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε ο Μαρτίνες με τρομερό σουτ μέσα από την περιοχή στην κίνηση, μόλις στο 15΄, με το 0-2 να έρχεται από τον Ιλάριο στο 24΄. Ο Γκάγκο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου μείωσε σε 1-2 με απευθείας εκτέλεση φάουλ, όπου ο γκολκίπερ της Ρίβερ φέρει μεγάλη ευθύνη, ενώ το τελικό 1-3 ήρθε στο 91΄ με τον Ντριούσι.

Στην κορυφή η Μπόκα με 49 βαθμούς, ακολουθεί η Σαν Λορέντσο με 46, με την Ρίβερ να έρχεται 3η με 45 βαθμούς και ένα ματς λιγότερο.

Λατινική Αμερική: Τελευταία Ενημέρωση