Στραβοπάτημα για την Σέλτικ στην έδρα της Αμπερντίν

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ματς

Μετά από πέντε αγωνιστικές η Σέλτικ έφυγε από τον αγωνιστικό χώρο ενός γηπέδου μετά από ματς για το πρωτάθλημα της Σκωτίας χωρίς νίκη. Σήμερα… σκόνταψε στην έδρα της Αμπερντίν με 1-1 στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 24ης ημέρας της Πρέμιερ Λιγκ, ένα αποτέλεσμα που δεν την ρίχνει από την κορυφή αλλά ενδεχομένως να την φέρει σε απόσταση… βολής από την δεύτερη, Ρέιντζερς.

Αν κάτι τέτοιο θα συμβεί θα κριθεί από το αποτέλεσμα των «καθολικών» στο εντός έδρας παιχνίδι τους με τη Λίβινγκστον το οποίο ξεκινά στις 17:00.

Η Αμπερντίν άνοιξε το σκορ στο 50ο λεπτό με τον Μιόφσκι με ένα δυνατό σουτ με την Σέλτικ να ισοφαρίζει τελικά σε 1-1 στο 64ο λεπτό με τον Κουν.

Στο σημερινό ματς η Αμπερντίν είχε στον πάγκο της τον Λεβέν ο οποίος εκτελεί χρέη υπηρεσιακού τεχνικού μετά την αποχώρηση του Μπάρι Ρόμπσον μετά από έναν χρόνο στον πάγκο.