24 sports

Κυπελλούχος Βουλγαρίας με την Μπότεφ ο Κέρκεζ!

Κέρδισε την Λουντογκόρετς και αναδείχθηκε κυπελλούχος

Ο Ντούσαν Κέρκεζ έκανε τη μεγάλη έκπληξη με την Μπότεφ, επικράτησε με 2-3 της Λουντογκόρετς στον τελικό κυπέλλου και κατέκτησε τον τίτλο, πανηγυρίζοντας ένα σπουδαίο επίτευγμα.

Το σκορ άνοιξε (0-1) ο Κόντε μόλις στο 3ο λεπτό για το συγκρότημα του Ντούσαν Κέρκεζ, ωστόσο, ο Ντουά ισοφάρισε σε 1-1 στο 8’, για τους τυπικά γηπεδούχους. Οι φιλοξενούμενοι, ωστόσο, δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα πριν την ανάπαυλα και στο 44’ ο Σέκουλιτς έγραψε το 1-2 του πρώτου μέρους.

Στο 58’ της επανάληψης, ο Εμάνουελ έδωσε…αέρα δύο τερμάτων στην Μπότεφ πετυχαίνοντας το 1-3, ενώ το τελικό 2–3 διαμόρφωσε ο Σέκο στο 71’.

Κάπως έτσι, ο Ντούσαν Κέρκεζ έγραψε ιστορία και κατέκτησε το πρώτο του τρόπαιο στη Βουλγαρία και δεύτερο ως προπονητής, μετά το κύπελλο με την ΑΕΛ.

Ευρώπη: Τελευταία Ενημέρωση