Γαλλία: Έ(χ)ασε το διπλό στο 88' η Μπορντό

H Ανζέ έκλεψε τον βαθμό στο 88’ από την Μπορντό κι έτσι οι δύο αντίπαλοι έμειναν στο ισόπαλο 2-2

Mε ένα τέρμα του Γκιγιόμ στο 88’ η Ανζέ στέρησε το διπλό από τους Γιρονδίνους με το 2-2 να είναι το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση των δύο ομάδων. Έτσι η Μπορντό δεν μπόρεσε να πάρει μια ανάσα από τον αποκλεισμό που γνώρισε στο Europa League από τη Βιντεότον και έμεινε χωρίς νίκη στην πρεμιέρα.

Το σκορ άνοιξε η Ανζέ ο Φουλτζινί στο 11ο λεπτό, αλλά η Μπορντό αντέδρασε κι έφτασε στην ισοφάριση με τον Σανκαρέ στο 27ο λεπτό. Ο Μεντί έβαλε μπροστά στο σκορ τους «Γιρονδίνους» στο 52ο λεπτό κι όλα έδειχναν πως θα μπορέσουν να πάρουν τη νίκη, ωστόσο στο 88’ ο Τοκό Εκαμπί σούταρε, ο Κοστίλ απέκρουσε και από κοντά ο Γκιγιόμ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.