«Επέστρεψε» με γκολάρα η Τβέντε

Δυσκολεύτηκε, αλλά πήρε πολυπόθητη νίκη η Τβέντε, που επικράτησε 2-1 της Χέρακλες στην έβδομη αγωνιστική της Eredivisie.

Η Χέρακλες προσπάθησε να την οδηγήσει σε μια ακόμα γκέλα όμως το «τηλεκατευθυνόμενο» φάουλ του Χόλα έδωσε το δεύτερο φετινό τρίποντο στην Τβέντε με 2-1 στην έβδομη αγωνιστική της Eredivisie.

Το σκορ άνοιξε στο δεύτερο μόλις λεπτό ο Γένσεν, με τη Χέρακλες να απαντάει στο 52’, με κεφαλιά του Γκλάντον.

Το γκολ που έκρινε το ματς πέτυχε ο Χόλα στο 76’, με απίθανη απευθείας εκτέλεση φάουλ, οκτώ λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς.

Η ομάδα του Ρενέ Χάκε ξεκίνησε πολύ στραβά τη φετινή της παρουσία στο ολλανδικό πρωτάθλημα, με τη σημερινή –δεύτερη για φέτος- νίκη να της προσφέρει βαθιά ανάσα ανακούφισης. Κάτι που φαίνεται, άλλωστε, και από το «πάρτι» που στήθηκε με τον κόσμο μετά τη λήξη του ματς.