Γερμανία - Ισπανία στον τελικό

Ισπανία και Γερμανία και θα διεκδικήσουν την κορυφή της Ευρώπης σε επίπεδο Εθνικών ομάδων Ελπίδων U-21.

Η τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος διεξάγεται στην Πολωνία και ολοκληρώνεται την Παρασκευή 30 Ιουνίου με τον τελικό μεταξύ Ισπανίας και Γερμανίας που ήταν οι νικήτριες στους ημιτελικούς της Τρίτης.

Η Γερμανία προκρίθηκε σε βάρος της Αγγλίας νικώντας την με 4-3 στα πέναλτι. Στην κανονική του διάρκεια αλλά και στην παράταση,  ο αγώνας ολοκληρώθηκε ισόπαλος 2-2. Η Ισπανία προκρίθηκε στον τελικό σε βάρος της Ιταλίας νικώντας την με 3-1. Και τα τρία τέρματα των Ισπανών πέτυχε ο Σαούλ της Ατλέτικο Μαδρίτης.

Προβάδισμα στον τελικό φαίνεται πως έχει η Ισπανία καθώς πρόκειται για εξαιρετική ομάδα με μπόλικο ταλέντο και με ποδοσφαιριστές που από τόσο μικρή ηλικία έχουν ήδη πετύχει πολλά. Βέβαια τους Γερμανούς κανείς δεν τους ξεγράφει. Στην τελική είναι ένας τελικός και τα πάντα είναι ανοικτά, 90λεπτά θα καθορίσουν το νικητή και το μόνο σίγουρο είναι πως οι δυο ομάδες θα τα δώσουν όλα.

Άλλες: Τελευταία Ενημέρωση