WEEKEND TOP 3: Δυνατή τριάδα από Κύπρο και Ευρώπη!

** ** Στη Meridianbet  μπορείτε να ζήσετε την εμπειρία του online betting σε όλα τα πρωταθλήματα του κόσμου σε πολύ υψηλές αποδόσεις.

Όπως κάθε εβδομάδα το καθιερωμένο WEEKEND TOP 3 της Meridianbet σας παραδίδει μια μικρή ανάλυση τριών σημαντικών αναμετρήσεων. Για αυτό το Σαββατοκύριακο επιλέξαμε δυνατά παιχνίδια τόσο από Κύπρο αλλά και από άλλα μεγάλα πρωταθλήματα της Ευρώπης.

ΑΠΟΕΛ – ΑΕΚ:

*8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta.

*Στην 6η θέση της βαθμολογίας ο ΑΠΟΕΛ με 12 πόντους, έναν λιγότερο από την ΑΕΚ που πλασάρεται 4η με 13.

*Αγχωτικό διπλό για τον ΑΠΟΕΛ κόντρα στον Ακρίτα Χλώρακας με 2-1, χάρη στα γκολ των Κρέσπο και Εφρέμ.

*Αήττητοι οι «γαλαζοκίτρινοι» στα πέντε τελευταία ματς σε όλες τις διοργανώσεις.

*NG στις 6/7 προηγούμενες αναμετρήσεις του ΑΠΟΕΛ.

*Γλύτωσε το «σοκ» στις καθυστερήσεις η ΑΕΚ απέναντι στον Ολυμπιακό, καθώς παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε με δύο τέρματα οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 2-2. Τελικά στο 90+3’ ο Ράφα Λόπες έδωσε την λύση για τους Λαρνακείς με τον Τρισκόφσκι να βάζει το «κερασάκι στην τούρτα» δύο λεπτά αργότερα διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 4-2.

*Οι «κιτρινοπράσινοι» προέρχονται από 4/5 Over 2.5

*Η ΑΕΚ παραμένει χωρίς νίκη στις οκτώ τελευταίες χρονικά μεταξύ τους αναμετρήσεις στο ΓΣΠ.

Ρεάλ Μαδρίτης – Σεβίλλη:

*11η αγωνιστική στην La Liga.

*Στην κορυφή η Ρεάλ Μαδρίτης με 28 βαθμούς, στην 12η θέση η Σεβίλλη με 10.

*Οι «Μερένγκες» πέρασαν εύκολα και από την έδρα της Έλτσε επικρατώντας με 3-0, ενώ της ακυρώθηκαν και τρία τέρματα μετά από έλεγχο που έγινε από το VAR.

*Με το πέρας δέκα αγώνων οι Μαδριλένοι παραμένουν αήττητοι στο πρωτάθλημα.

*Τελευταία ήττα της Ρεάλ σε επίσημο ματς ήταν στις 08/05 από την Ατλέτικο Μαδρίτης.

*Από την άλλη η Σεβίλλη έσωσε τον βαθμό στο 86’ απέναντι στην Βαλένθια και έμεινε στο ισόπαλο 1-1.

*GG στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Οι φιλοξενούμενοι αγνοούν την νίκη μέσα στο Μπερναμπέου από τις 07/12/2008.

Ρόμα – Νάπολι:

*11η αγωνιστική στην Serie A.

*Οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος η Νάπολι με 26 βαθμούς, στην 4η θέση η Ρόμα με 22.

*Απέδρασε και από την έδρα της Σαμπντόρια η Ρόμα παίρνοντας το διπλό με 1-0.

*GG στα 4/5 ματς των γηπεδούχων σε όλες τις διοργανώσεις.

*Η Νάπολι προέρχεται από την δύσκολη νίκη με 3-2 κόντρα στην Μπολόνια και παρέμεινε για ακόμα μία εβδομάδα η μοναδική αήττητη ομάδα στο πρωτάθλημα.

*GG & Over 2.5 στα έξι προηγούμενα παιχνίδια των «Παρτενοπέι» σε Ιταλία και Ευρώπη.

*Στις τέσσερις τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις δεν σκόραραν και οι δύο ομάδες.

Φυσικά όλες οι μεγάλες αναμετρήσεις θα βρίσκονται λεπτό προς λεπτό στην ιστοσελίδα μας (www.meridianbet.com.cy).

MOBILE APPLICATION BONUS: Στοιχηματίστε από το κινητό σας και πάρτε έξτρα μπόνους!

Meridianbet – Ο δικός σου κόσμος στοιχήματος!

Ποδόσφαιρο: Τελευταία Ενημέρωση