Νίκες για Apollon Ladies, Άρη και Lakatamia FC

Αποτελέσματα στο Πρωτάθλημα Γυναικών

Με τις αναμετρήσεις της ένατης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Γυναικών.

Στο Δημοτικό Στάδιο Λατσιών, στον αγώνα που μεταδόθηκε απευθείας από τη Cytavision η πρωτοπόρος ομάδα Apollon Ladies νίκησε με 3-1 την Λευκοθέα Λατσιών.

Η Λία Σιακαλλή στο 40ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ και η φιλοξενούμενη ομάδα ισοφάρισε στο 72ο λεπτό επίσης με απευθείας εκτέλεση φάουλ της Μανίσια. Στο 75ο λεπτό με αυτογκόλ της Χαραλάμπους έγινε το 2-1 και στο 78ο λεπτό η Ακεαμπόνγκ διαμόρφωσε το 3-1 για τις Apollon Ladies.

Στο Κοινοτικό Στάδιο Ψευδά ο Άρης με τέρμα της Λουκρητίας Χρυσοστόμου στο 84ο λεπτό επικράτησε με 1-0 της Ομόνοιας Λευκωσίας.

Η Lakatamia FC νίκησε στην έδρα της με 3-0 την ΑΕΖ Χρυσομηλιά. Στο 36ο λεπτό η Μπερμούδες άνοιξε το σκορ, στο 56ο λεπτό η Ντουάρτε πέτυχε το 2-0 και στο 60ο λεπτό η Άννα Σοφοκλέους διαμόρφωσε το 3-0.