Β’ Κατηγορία: Περίπατος Ολυμπιακού, ζόρικα ο Εθνικός

Οδυνηρή ισοπαλία για τον Οθέλλο

Την…παρέλαση που κάνει προς την επιστροφή του στην πρώτη κατηγορία συνέχισε ο Ολυμπιακός, που κέρδισε με 4-0 το Ζακάκι για να παραμείνει στην κορυφή της Β’. Νίκες και για Οθέλλο, Εθνικό.

Οι «Μαυροπράσινοι» δεν είχαν πρόβλημα να επικρατήσουν με τους γνωστούς και πάλι πρωταγωνιστές. Δυο γκολ ο Ράμος, έφτασε στα 19, και από ένα οι Ροζέριο και Οπνγκ.

Ο Εθνικός δυσκολεύτηκε αρκετά απέναντι στον ΑΣΙΛ, όμως τελικά στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφερε να κάμψει την αντίστασή του με τα γκολ των Πιντσέλι με πέναλτι και δυνατό σουτ του Γκλιγκόροφ κέρδισε με 2-0. O AΣΙΛ ολοκλήρωσε τον αγώνα με εννιά παίκτες λόγω αποβολής των Δημητρίου και Μπρατσιάνι. Με αγώνα λιγότερο, έπιασε τον Άρη στους 43.

Αντίθετα ο Οθέλλος είχε οδυνηρές απώλειες στο τοπικό ντέρμπι με την Ομόνοια Αραδίππου, που τον υποχρέωσε σε ισοπαλία 0-0. Πλέον πάει στο ντέρμπι με τον Εθνικό με την πλάτη στον τοίχο ο σύλλογος της Αθηένου.

Σε μια ματσάρα που έγινε στα Πολεμίδια, η Καρμιώτισσα επικράτησε με 5-3 της ΜΕΑΠ με τον Πέππο να κάνει χατ τρικ αλλά να μη φτάνει για να πάρει κάτι η ομάδα του. Πάντος, Θανελλάς, Οζίας, Κυριάκου και Μασίνουα τα γκολ της Καρμιώτισσας.

Στα άλλα ματς, η ΠΑΕΕΚ ισοφάρισε στις καθυστερήσεις σε 2-2 για να πάρει σημαντικό βαθμό με το Διγενή Ορόκλινης, ενώ η Αγία Νάπα έκανε περίπατο στην έδρα του Ακρίτα με 5-0. Από δυο γκολ οι Ζανέττου και Περατικός, έβαλε κι ο Λόπες.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τελευταία Ενημέρωση